




+5 more










1/10
EEveline
Met liefde voor je hond
Hamme
Pawshake sitter since October 2026
<1 year of experience
Active in the Pawshake Community
Last active12 days ago
Usually responds-
About Eveline
Hallo,
Ik ben Eveline, 25 jaar en woon in Kastel. Ik werk in de thuisverpleging en heb daardoor heel flexibele uren. Hierdoor kan ik mijn planning vaak aanpassen en bekijken wat mogelijk is om voor jouw trouwe viervoeter te zorgen.
Ik ben opgegroeid met huisdieren en heb zelf een hond en twee katten, waardoor dieren altijd een belangrijk deel van mijn leven zijn geweest. Ik vind het dan ook heel fijn om tijd met dieren door te brengen en ze de liefde, aandacht en verzorging te geven die ze verdienen.
Wanneer een goede vriendin van mij op reis gaat, pas ik met veel plezier op haar honden (twee Mechelse herder). Zo heb ik al ervaring met het verzorgen van honden wanneer hun baasjes er even niet zijn.
Ik vind het belangrijk dat jouw hond zich op zijn gemak voelt en met veel liefde en geduld wordt verzorgd. Of het nu gaat om een leuke wandeling, wat extra gezelschap of oppas tijdens jouw vakantie: ik help je graag waar ik kan!
Wil je graag iemand die met een warm hart voor dieren zorgt? Dan leer ik jou en jouw trouwe viervoeter met veel plezier kennen!
Eveline offers ...
At Eveline's home
Eveline currently does not offer any services at their home.
At your home
Dog Walking
An experienced dog walker will pick up your dog from your home for a 30 min walkfrom €10 /walk, €5 /additional petEveline can only travel 5 km from Hamme.
Eveline can accept
Puppies<1 year
Dog agesAll ages
Dog sizesAll sizes
CatsAll kinds
Availability
November 2026
| Mo | Tu | We | Th | Fr | Sa | Su |
|---|---|---|---|---|---|---|
November 2026
| Mo | Tu | We | Th | Fr | Sa | Su |
|---|---|---|---|---|---|---|
December 2026
| Mo | Tu | We | Th | Fr | Sa | Su |
|---|---|---|---|---|---|---|
About Eveline's home
The residence
House
Medium outdoor area
More about Eveline
I have experience ...
<1 year of experience
... with rescue pets
... with first aid and CPR for pets
I can administer medication by injection
I can administer medication orally
I can offer constant supervision
Confirmed information
Email verified
SMS verified
Stripe verified
Dog Walkingfrom €10 /walk, €5 /additional pet
No dates specified
Always book via the Pawshake platform
Peace of mind
Your pet may need protection against unexpected life events. We offer a Peace of Mind Guarantee included in every booking made and paid through Pawshake.
Discover Peace of MindHappiness
We include a free Happiness Guarantee in every booking made and paid through Pawshake to make sure you and your pet get the best pet care experience possible.
Discover Happiness