




+14 more



















1/19
JJessica
Een dierenliefhebber wil graag voor uw hond of kat zorgen.
Aartselaar
Pawshake sitter since February 2026
<1 year of experience
Lives with ...
Active in the Pawshake Community
3 times saved
Last active18 days ago
Usually respondswithin 12 hours
Last contactedabout 1 month ago
Last booked2 months ago
About Jessica
Mijn naam is Jessica en ik ben dol op dieren. Ik ben opgegroeid met honden en heb momenteel een 5-jarige Maltipoo genaamd Ziggy. Ik woon alleen met mijn man, Leonardo, en we hebben nog geen kinderen, maar Ziggy is absoluut meer dan zomaar een huisdier voor ons.
Ik bied mijn diensten aan om voor uw hond te zorgen, omdat het voor mij meer voelt als de zorg voor een ander harig kind dan als een baan. Het kan een paar uurtjes bij u thuis zijn op vrijdag,zaterdag of zondag (omdat ik de andere dagen werk), of bij mij thuis in het weekend of tijdens een geplande reis.
Ik heb al vaker op de huisdieren van vrienden gepast en dat ging heel goed met Ziggy. Ik heb trouwens meerdere kamers in huis waar mijn man bij Ziggy kan blijven en ik bij jouw hond, mocht het samenleven tussen de twee vriendjes niet lukken.
Ik heb een tuin en er zijn parken in de buurt waar ik met ze kan wandelen en ze de liefde kan geven die ze verdienen. Omdat ik zelf nog een hond heb, geef ik de voorkeur aan een gevaccineerde hond.
Voor katten kan ik ook een paar uurtjes bij ze thuis langsgaan om ze eten te voeren, met ze te spelen en ze liefde en aandacht te geven.
Zoekt u iemand die liefdevol voor uw hond of kat zorgt? Jessi staat klaar om te helpen. Jessi en Ziggy zijn nog steeds welkom en klaar voor nieuwe vrienden! Uw viervoeter zal een fantastisch weekend beleven!
Jessica offers ...
At Jessica's home
Dog Boarding
Overnight stay at the sitter's homefrom €30 /night, €8 /additional petDoggy Day Care
Daytime care for your dog at the sitter's homefrom €25 /day, €17 /additional petAt your home
House Sitting
A sitter stays overnight in your home and cares for your petfrom €30 /nightOne home visit a day
Book a pet sitter to stop by your home to feed and play with your petfrom €20 /dayDog Walking
An experienced dog walker will pick up your dog from your home for a 30 min walkfrom €10 /walk, €5 /additional petJessica can accept
Puppies<1 year
Dog agesAll ages
Dog sizes0-18 kg
CatsAll kinds
Availability
November 2026
| Mo | Tu | We | Th | Fr | Sa | Su |
|---|---|---|---|---|---|---|
November 2026
| Mo | Tu | We | Th | Fr | Sa | Su |
|---|---|---|---|---|---|---|
December 2026
| Mo | Tu | We | Th | Fr | Sa | Su |
|---|---|---|---|---|---|---|
About Jessica's home
The residence
House
Medium outdoor area
Fully fenced backyard
What people say about Jessica
Overall rating
5
Communication
5
Conscientious
5
Profile accuracy
5
Treatment of animals
5
Value
5
More about Jessica
I have experience ...
<1 year of experience
... as volunteer with animal welfare
Confirmed information
Email verified
SMS verified
Stripe verified
Doggy Day Carefrom €25 /day, €17 /additional pet
No dates specified
Always book via the Pawshake platform
Peace of mind
Your pet may need protection against unexpected life events. We offer a Peace of Mind Guarantee included in every booking made and paid through Pawshake.
Discover Peace of MindHappiness
We include a free Happiness Guarantee in every booking made and paid through Pawshake to make sure you and your pet get the best pet care experience possible.
Discover Happiness
